во

Ким Јонг Ун се самозастрелал откако дознал дека има Ковид-19

Повеќе светски медиуми ја пренесоа веста дека Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун се бори за живот и дека неговата сестра Ким Јо Јонг се подготвува да ја превземе власта. Медиумите шпекулираат дека Ким Јонг Ун се замозастрелал откако дознал дека е позитивен на вирусот Ковид-19. Причината за самоубиство е бидејќи сакал да го испроба и на себе методот со кој Севернокорејските власти ги лекуваа заболените од Ковид-19. Овој метод на стрелање на пациентите заразени даваше 100 проценти ефикасен резултат поради што Северна Кореја остана една од ретките земји во која, според тамошните власти, нема заразени со Ковид-19. Останува да видиме дали овие шпекулации се вистинити и каква ќе биде судбината на Ким Јонг Ун и Севернокорејскиот народ.

Извештај

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Што мислиш?

Д-р Д-рАги Рашковски ќе го донира едниот докторат за сиромашните

Македонија донираше 20 000л солна киселина како помош за САД