во

Спотот за песната „Отсјај“ на Наќе руши рекорди на гледаност

Спотот за песната „Отсјај“ на македонскиот кант-автор и Министер за внатрешни работи Наќе Чулев руши гледаност на јутјуб. Песната која за многу краток период ги освои срцата на домашната и светската јавност, чиј спот беше снимен за време на полициски од страна на МВР е веќе на врвот на скоро сите светски топ листи. Ова е одличен успех за македонската музика и е вистински „отсјај“ на едно слепо општетсво.

Извештај

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Што мислиш?

Ова е само мое време

Мадона сака Наќе Чулев да го режира нејзиниот следен видео спот