во

По најавата за протест: Ковид-19 го намали бројот на заразени

Заканата од протест се чини дека вроди со плод и кривата на заболени граѓани од Ковид-19 значително почна да опаѓа. Ова се случи откако група на граѓани најави протест против 5Г мрежата, вакцините, коронавирусот и полцискиот час. После оваа најава Ковид-19 се одлучи да ги ислуша барањата на граѓаните и значително да го намали бројот на заболени.

„Бројката на заразени во светот е сè уште одлична, но да бидам искрен, ситуацијата во Македонија ме загрижува. Луѓето се побунија и најавија масовен протсет. А масовните собири можат да бидат погубни за мене. Затоа одлучив да преговарам и во моментов со протестантите се договоривме да го намалиме бројот на заболени. Во моментов сè уште преговараме за бројката на починати, но очекувам деновиве да дојдеме до заедничко решение. Што да кажам повеќе? Максимално сум разочаран од целата оваа ситуација, но се надевам дека ќе изнајдам сили да ја пребродам и оваа криза“ – изјави Ковид-19.

Извештај

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Што мислиш?

Кликни ако си идиот или знаеш некој што е идиот

Починал од Ковид-19 откако инфициран куршум го погодил во глава