во

БесноБесно СлаткоСлатко ТажноТажно СмешноСмешно ВљубеноВљубено ЗачуденоЗачудено КулКул ЗагриженоЗагрижено БравоБраво Ме густаМе густа

Нина Ангеловска за извадените пари: На сон ми се јави Св. Трифун

Нина Ангеловска најостро ги демнатираше сите шпекулации дека имала инсајдерски информации дека ќе пропадне „Еуростандард Банка“, по што ги повлекла своите пари од банката. Како што вели министерката за финансии, причината поради која ги повлекла парите од „Еуростандард Банка“ е тоа што на сон и се јавил Св. Трифун, облечен како скитник со искината облека.

„Беше тоа страшен сон, да не речам кошмар. Св. Трифун беше облечен како скитник. Носеше искината облека. Џебовите му беа дупнати. Одеше по еден темен ќор-сокак. Одеднаш истрча една девојка, го потегна за рака и го праша дали ќе може да си ги подигне своите пари. Св. Трифун ѝ рече само еден збор „извини душо“. Беше многу страшно…“ – изјави министерката Ангеловска.

Извештај

Еден коментар

Одговори
  1. КОГО ЌЕ ГО ЛАЖЕШ ТИ МИСЛИШ ДЕКА ДРУГИТЕ ПАСАТ ТРЕВА КАЖИМУ НА НАРОДОТ ОД КАДЕ ГИ ЗАРАБОТИ
    ТИЕ ПАРИ АМА ИЗГЛЕДА И ТИ ТРЕБА ДА ЗАВРШИШ КАКО ЈАНЕВА

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Што мислиш?

2

Различни черепи

МВР со јасновидци ќе го бара газдата на дивоградбата до Мавровка